Ak uprednostňujete
telefonickú objednávku
volajte: +421 911 246091
8:00 - 20:00 (Po-Pia )
Naše služby su prístupné
v posunkovej reči pre nepočujúcich.

BodyTec
SM systém
Kavitácia
Rádiofrekvencia
IPL
Lymfodrenáž
Vákuová masáž
3D mihalnice
GREEN PEEL Dermabrázia
Dermaroller
Dermapen
Kozmetika

Akcia
Bodytec
SM systém
Kavitácia
Rádiofrekvencia
IPL
Lymfodrenáž
GREEN PEEL Vákuová masáž
3D mihalnice
Dermabrázia
Dermaroller
Dermapen
Kozmetika
CHCEM SA OBJEDNAŤ

Je kavitácia bezpečná?

Ultrazvuková liposukcia (kavitácia) má veľké výhody v neinvazívnosti zásahu. Je bez rezania, nehrozí riziko vykrvácania, infekcií, či rizika spojeného s narkózou.

Tuk sa odbúrava prirodzene cez pečeň, liposukcia ultrazvukom kladie isté nároky na zdravotný stav klienta. Pre zdravých ľudí sú jedinými nepríjemnosťami pískanie v ušiach a dočasné začervenanie pokožky. V populácii sú ale i široké skupiny ľudí, ktorým sa kavitácia nedoporučuje. V prvom rade je dôležitá správna funkčnosť pečene. Len u klientov s riadnou činnosťou pečene je možné efektívne a bezpečne vykonať zákrok. Bežná dĺžka zákroku je okolo 40 minút práve preto, že za túto dobu sa uvoľní bezpečné množstvo tuku. Ďalšie uvoľňovanie by mohlo byť nežiadúce až nebezpečné, pretože by si s prebytočným tukom telo nemuselo už poradiť.

Áno, na jednej strane sa pri ultrazvuku tešia rodičia z prvého pohľadu na svojho potomka, na druhej strane ale tehotenstvo patrí ku kontraindikáciám kavitácie. Nie je to v rozpore, používajú sa síce rovnaké princípy a veľmi podobné technológie, zásadný rozdiel je však v dĺžke a intenzite pôsobenia ultrazvuku.

Existuje aj ďalšia skupina ľudí, pre ktorých kavitácia nie je vhodná. Sú to ľudia s kovovými implantátmi v tele. Pár zubov nevadí, ale kovová čeľusť, umelé koleno alebo výstuž chrbtice by už mohli vyvolať nežiadúce srdečné odozvy.

Medzi ďalšie skupiny, pre ktoré by mohla byť ultrazvuková liposukcia nebezpečná, patria osoby po operácii /3 mesiace/, ľudia so srdečnými problémami, s cukrovkou. Ultrazvuková liposukcia taktiež z hygienických dôvodov vylučuje klientov s kožnými chorobami.

Dôležitá informácia je, že kavitácia sa uskutočňuje ambulantne, žiadna hospitalizácia nie je nutná. To samozrejme znamená, že vás nečaká žiadne zotavovanie, ani pančuchy a nemusíte mať obavy z jaziev, zápalov a infekcií. Klady ultrazvukovej liposukcie vyvažujú spomínané obmedzenia. Veľmi veľa klientov je nutné odmietnuť, práve kvôli zdravotným problémom. Pokiaľ teda uvažujete o neinvazívnej liposukcii a ste zdravý, nič vám nebráni, aby ste sa objednali. Ak máte zdravotné problémy uvedené v kontraindikáciách, prosím skonzultujte si váš zámer s lekárom. Pri zdravotných problémoch budete potrebovať od neho potvrdenie, že môžete bezbolestnú liposukciu podstúpiť.

INDIKÁCIE:

Určené pre dospelé ženy a mužov všetkých vekových kategórií /18-75 rokov/. Odstránenie celulitídy a tukových vankúšikov.

Výhody ultrazvukovej liposukcie: Vysoká účinnosť pri redukcii tukových vankúšikov. Ideálne pre ošetrenie veľkých aj malých partií. Presné zacielenie na ošetrovanú partiu tela. Liposukcia ultrazvukom je neinvazívna – nedochádza k narušeniu integrity pokožky.

KONTRAINDIKÁCIE:

- menštruácia /v deň kavitácie/
- osoby so srdečnými chorobami, po transplantácii a s bypassom
- cievne poruchy a ateroskleróza 
- vysoký cholesterol
- tromboflebitída
- osoby užívajúce lieky proti zrážanlivosti krvi 
- tehotenstvo
- osoby s kovovými implantátmi v tele
- veľmi vážne pečeňové a ľadvinové choroby
- kožné choroby

Možné vedľajšie účinnky:
Vyskytujú sa len v minimálnej miere, môže ísť napríklad o: začervenanie pokožky, pocit smädu, ľahkú nevolnosť po zákroku. Ide o krátkodobé účinky, ktoré pominú o pár hodín až dní. Všetkých sa dá zbaviť vypitím dostatočného množstva tekutín.